date ۲۴ آذر ۱۴۰۲ date 0 نظر

راهنمای جامع آموزش بیتکوین به زبان ساده

سید مهران صدیقیان

آموزش بیتکوین

آموزش بیتکوین در بازار پرریسک ارزهای دیجیتال برای بسیاری از سرمایه گذاران از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. بیتکوین، محبوب ترین رمز ارزی است که در سال ۲۰۰۹ وارد بازار ارزهای دیجیتال شد. بیت‌کوین براساس تکنولوژی بلاک چین عمل می‌کند. این ارز دیجیتال مبتنی بر عملیات رمزنگاری شده می باشد که هیچکس نمی‌تواند آن را تغییر دهد یا حذف کند. بیت‌کوین‌ها از طریق ‘استخراج’ بدست می‌آیند و می‌توان از آنها به عنوان منبع کسب درآمد استفاده نمود. این ارز دیجیتال تاکنون افزایش قابل توجهی داشته و با وجود تغییرات قیمتی زیاد سود خوبی را برای سرمایه‌گذاران به ارمغان آورده است.

امروزه، آموزش بیتکوین به دلیل نوسان قیمتی بازار ارز دیجیتال از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. بیتکوین را به عنوان یک ارز دیجیتال محبوب با پتانسیل سودآوری بالا می شناسند که سرمایه گذاری بر روی آن می توان از ریسک زیادی داشته باشد. به همین خاطر باید قبل از سرمایه گذاری بر روی این رمز ارز یا سایر ارزهای دیجیتالی، آموزش های لازم را دریافت نمود.  

آموزش بیتکوین و آشنایی با مفاهیم اصلی آن

بیتکوین به عنوان یک واحد ارز دیجیتال توسط یک فرد یا گروهی با نام مستعار “ساتوشی ناکاموتو” ایجاد شد. بیتکوین بر اساس یک فناوری به نام “بلاکچین” عمل می‌کند. در ادامه قصد داریم آموزش بیتکوین و نکاتی که باید در اینباره بدانید را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

از جمله مهمترین مفاهیمی که در آموزش بیتکوین مطرح می شود، عبارتند از:

·       بلاک چین

بلاکچین یک دفتر کل دیجیتالی است که تمام تراکنش‌های بیت کوین را ثبت می‌کند. این دفتر کل بر بستر شبکه‌ای از کامپیوترها یا “گره‌ها” نگهداری می‌شود. در واقع، بلاکچین شامل زنجیره‌ای از بلاک‌های اطلاعاتی است که به همدیگر متصل می‌شوند. هر بلاک یک سری از تراکنش‌ها را درج می‌کند.

·       ماینینگ

یکی دیگر از مفاهیمی که در آموزش بیتکوین مطرح می شود، مفهوم ماینینگ است. ماینینگ به عنوان فعالیتی در حوزه فناوری اطلاعات و رمز ارزها به کار می‌رود. در ماینینگ، تعداد زیادی کامپیوتر به یکدیگر متصل می‌شوند تا مسئله‌ای پیچیده را حل کنند. در واقع ماینینگ فرایندی است که در آن، کامپیوترها برای حل مسائل ریاضی پیچیده ایجاد شده تا بتوانند تراکنش‌هایی که در شبکه رمزارزی انجام می‌شوند را تایید کنند و به عنوان پاداش، رمز ارز جدیدی به نام “بلاک” دریافت کنند. این فرایند برای تامین امنیت شبکه رمز ارزی و تضمین صحت تراکنش‌ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

کیف پول بیتکوین

کیف پول بیت کوین ابزاری است که به شما امکان می‌دهد تا بیتکوین‌های خود را نگهداری و مدیریت کنید. کیف پول‌های بیتکوین می‌توانند به صورت نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری باشند. به هنگام آموزش بیتکوین باید با نحوه انواع کیف پول های دیجیتالی و نحوه استفاده از آنها آشنا باشید.

 نحوه خرید بیت کوین

خرید و فروش رمز ارزها و سرمایه گذاری بر روی آنها دارای یک سری قوانین خاص می باشند. اگر قصد خرید بیت کوین و سرمایه گذاری بر روی این رمز ارز را دارید، بهتر است که مراحل زیر را دنبال نمایید.

  • انتخاب کیف پول بیت کوین: ابتدا باید یک کیف پول مناسب برای نگهداری بیتکوین‌های خود انتخاب کنید. برخی از کیف پول‌های محبوب عبارتند از: ,Electrum Wallet ,Coinomi Wallet Ledger و…
  • ثبت‌نام در یک صرافی آنلاین: برای خرید بیت کوین، باید در یک صرافی آنلاین معتبر ثبت‌نام کنید. از جمله مهمترین این صرافی ها می توان به کوین بیس، بایننس و کراکن اشاره نمود. پس از ثبت‌نام، باید اطلاعات شناسایی شما توسط صرافی مورد نظر تأیید شود.

3. خرید بیت کوین: پس از تایید هویت، می‌توانید با واریز پول به حساب صرافی، ارز مورد نظر خود را خریداری کنید.

4. انتقال بیت کوین به کیف پول شخصی: پس از خرید بیتکوین به منظور حفظ امنیت بیشتر، توصیه می‌شود که بیتکوین‌های خود را به کیف پول شخصی خود در صرافی مورد نظر منتقل کنید.

نکات مهمی که باید در رابطه با آموزش بیتکوین و سرمایه گذاری بر روی این رمز ارز بدانید

سرمایه‌گذاری بر روی بیتکوین می‌تواند سودآور باشد، اما دارای ریسک بالایی است. آموزش بیتکوین در این رابطه می تواند به شما کمک نماید تا حدودی ریسک های سرمایه گذاری بر روی این رمز ارز را کاهش دهید. چند نکته مهم به هنگام سرمایه‌گذاری بر روی این رمز ارز وجود داشته که بهتر است مورد بررسی قرار دهید:

۱- درک مفاهیم اصلی آموزش بیتکوین: درک فناوری بلاکچین، چگونگی استخراج بیت کوین و طبیعت متغیر قیمتی آن

۲- بررسی محدودیت های قانونی: بررسی مقررات مالیاتی و مالی مربوط به سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین در کشور

آموزش بیتکوین و سرمایه گذاری بر روی این رمز ارز

۳ –سنجیدن خطرهای بالقوه: بررسی خطرات بالقوه در بازار ارزهای دیجیتال از جمله: نوسان قیمتی رمز ارزها، هک شدن کیف پول، ربوده شدن دارایی های دیجیتالی و…

۴- زمان مناسب جهت سرمایه‌گذاری: بررسی کامل بازار ارز دیجیتال جهت سرمایه گذاری به منظور خرید تتر، بیتکوین اتریوم و سایر ارزهای دیجیتالی

۵- بررسی روش های مختلف جهت سرمایه‌گذاری در بیت کوین و کسب درآمد از طریق آن: کسب درآمد از طریق خرید و فروش، ماینینگ و سرمایه‌گذاری در کسب وکار های مرتبط با بیت کوین

این نکات می توانند به کاربران مبتدی و حرفه ای کمک نمایند تا به صورت اصولی بر روی رمز ارز بیت کوین سرمایه گذاری نمایند. به طور کلی، در این حوزه باید خطرها را سنجیده و با پیگیری اخبار بیتکوین با نحوه درست سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال آشنا شوید.   

منابع

https://www.coindesk.com/learn/what-is-bitcoin/